Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Národné parky západnej Kanady

Destinácia: Kanada
Kód zájazdu: 1113949
Cena od: 2 139 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

07.09. - 17.09. 11 dní FM dospelý: 2 139 € povinné prípl: +449 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy do Calgary. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, voľný program v meste. Nocľah v Calgary.

2: CALGARY – BANFF
Dopoludnia prehliadka mesta. Potom prejazd do mestečka Banff s možnosťou výletu lanovkou na Sulfur Mt., kúpanie v termálnych prameňoch (oboje fakultatívne), prípadne čerpanie inej aktivity. Peší výlet s vyhliadkami nad údolím rieky Bow. Tiež navštívime miesto, kde sa zrodil kanadský systém národných parkov. Nocľah v Banff.

3: NP YOHO
Návšteva Národného parku Yoho. V rezervácii navštívime Smaragdové jazierko, vodopády Takakkaw či špirálové tunely pod Priesmykom kopajúceho koňa. Popoludní návrat späť do Banff, nocľah.

4: NP BANFF – LAKE LOUISE
Putovanie Národným parkom Banff. Obzvlášť nezabudnuteľná je vyhliadka na atramentovo modrú hladinu jazera Lake Peyto. Takisto navštívime prekrásne jazerá Louise a Moraine. Príchod do oblasti Saskatchewan River Crossing. Možnosť pešieho výletu k vyhliadke na rieku Saskatchewan, ubytovanie, nocľah.

5: NP JASPER – ATHABASKA
Možnosť jazdy špeciálnym vozidlom na ľadovec Athabaska, jedno zo šiestich najväčších ramien oveľa väčšieho ľadovca Columbia Icefield. Athabaska je najviac navštevovaným ľadovcom Kanady. Potom cesta Národným parkom Jasper pozdĺž rieky Athabaska a Sunwapta po prekrásnej vysokohorskej ceste so zastávkami pri vodopádoch. Príchod do mestečka Jasper, nocľah.

6: NP JASPER – MALIGNE LAKE
Návšteva jazera Pyramid Lake a jazerá Maligne s možnosťou výpravnej plavby (fakult.). Popoludní sa vydáme lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler s nádhernými výhľadmi na horské štíty Skalistých hôr (fakult.). Večer voľný program, nocľah v meste.

7: ROCKIES – CLEARWATER
Príchod a návšteva rezervácie Mt. Robson s vyhliadkami na najvyššiu horu kanadských Skalistých hôr - Rockies. Podnikneme peší výlet k vodopádom Rearguard. Potom prejazd do mestečka Clearwater, nocľah.

8: HOPE - VANCOUVER
Cestou do Vancouveru urobíme zastávku v mestečku Hope s artefaktmi pripomínajúcimi obdobie zlatej horúčky a kedysi tiež významné centrum výnosného obchodu s kožušinami. Zalesnenej oblasti povodia rieky Fras poslúžili ako kulisa k natočeniu akčného trháku Rambo. Príchod do Vancouveru, voľný program. Nocľah v meste.

9: VANCOUVER
Prehliadka mesta, ktoré mnoho opakovaných prieskumov verejnej mienky hodnotí ako jedno z najkrajších na svete. Vo Vancouveri uvidíme štvrť Gastown s parnými hodinami, pitoresknú čínsku štvrť, elegantnú prístavnú časť či mestský park Stanley, ktorý svojím strihom rozhodne nezaprie britský pôvod. Večer voľný program v meste. Nocľah vo Vancouveri.

10: ODLET DO PRAHY(VIEDNE)
Dopoludnia voľný program v centre Vancouveru (možnosť posledných nákupov). Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy.

11: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

?Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Trasa zájazdu je spoločná so zájazdom EXO 530 na západe Kanady.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
9 x ubytovanie kategórie 3 *
doprava autobusmi alebo mikrobusmi
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK (minimálne 12 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449, - EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
poistenie ECP 3,50 EUR/os./deň
vstupnú autorizáciu do Kanady - eTA (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan biometrického pasu
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 10.11. o 07:46 hod.
Generované systémom ProfiTour