Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Mestá východu USA a Kanady

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1113939
Cena od: 2 179 €
Príplatky od: 329 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.05. - 01.06. 15 dní FM dospelý: 2 179 € povinné prípl: +329 € letecká PRG
01.09. - 15.09. 15 dní FM dospelý: 2 209 € povinné prípl: +329 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO MIAMI
Odlet z Prahy (Viedne) do New Yorku, presun do Philadelphie, ubytovanie, nocľah.

2: PHILADELPHIA - ATLANTIC CITY
Návšteva Philadelphie s prehliadkou centra mesta, Independence Hall a Liberty Bell - zvonu, ktorý je pre Američanov symbolom slobody. Presun do Atlantic City nazývaného Las Vegas východu. Voľný program, nocľah.

3: ANNAPOLIS - WASHINGTON D.C
Plavba trajektom na polostrov Chesapeake. Zastávka v Annapolis - ktoré vďaka architektonickému štýlu, histórii a prímorskému rázu patrí k najkrajším mestečkám v USA. Sídli tu elitná námorná akadémia, ku kadetom ktorej patria prezidenti, kapitáni ponoriek, astronauti alebo príslušníci kománd SEALS. Presun do Washington D.C., nocľah.

4: WASHINGTON D.C.
Dnes pokračuje prehliadka mesta, pri ktorej uvidíme Biely dom, sídlo senátu a kongresu Kapitol, pamätníky amerických prezidentov Washingtona, Lincolna a Roosevelta, a tiež svetoznáme múzeá obklopujúce centrum mesta, tzv. Mall. Nocľah vo Washington D.C..

5: PITTSBURGH
Odchod do Pittsburghu, kde hralo množstvo českých hokejistov vrátane Jaromíra Jágra. Pittsburgh je tiež mestom úžasnej architektúry. Kvôli polohe na sútoku dvoch riek sa mu hovorí mesto mostov. Nocľah.

6: LAKE ERIE - BUFFALO
Presun k jazeru Erie, jednému z piatich Veľkých jazier. Pozdĺž jazera prídeme do Buffala, kde si urobíme krátku prehliadku a pokračujeme k Niagare. Ubytovanie v hoteli nasledované návštevou Niagarských vodopádov, ktorú často vo večerných hodinách doplní pôsobivá svetelná šou. Nocľah v Niagara Falls.

7: NIAGARA FALLS
Ráno pokračujeme prehliadkou vodopádov s výhľadmi na 55 metrov vysokú masu vody. Silu živlu znásobí plavba loďou v blízkosti vodnej steny. Odchod do Toronta v Kanade, ubytovanie, nocľah.

8: TORONTO - LAKE ONTARIO
Prehliadka Toronta s návštevou CN Tower a vyhliadky vo výške 350 m. Jej sklenené dno dokáže vyvolať pocit strachu a paniky. CN Tower bola donedávna so 447 m najvyššou stavbou sveta. Odchod pozdĺž jazera Ontario do Ottawy. Nocľah na trase.

9: OTTAWA - MONTREAL
Príchod do Ottawy, hlavného mesta Kanady. Prehliadka mesta a jeho najatraktívnejších miest - Rideau Canal, budovy parlamentu a ďalších pamätihodností. Presun do Montrealu vo francúzsky hovoriacej provincii Quebec City, nocľah.

10: MONTREAL - SARANAC LAKE
Prehliadka historickej časti Montrealu pripomínajúcej staré Francúzsko s bazilikou Notre Dame. Návšteva centra s mrakodrapmi a vyhliadkami nad mestom. Odjazd do Saranac Lake v USA, nocľah.

11: ALBANY - NEW YORK
Cesta do New Yorku s návštevou Albany. V podvečer príchod do New Yorku. Voľný program, prípadne večerná návšteva mesta. Nocľah v New Yorku.

12: NEW YORK
Prehliadku mesta zahájime plavbou na Liberty Island so svetoznámou sochou Slobody a tiež na ostrov Ellis Island s múzeom emigrácie, ktorý sa stal symbolickým míľnikom pre milióny prisťahovalcov, ktorí tu často márne čakali na povolenie pre vstup do Nového sveta. Potom, už so suchou nohou - prípadne metrom, prejdeme južný Manhattan a jeho najznámejšie miesta ako napríklad finančnú štvrť Wall Street s vplyvnou burzou cenných papierov, novogotický kostol Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnú Čínsku a tiež Taliansku štvrť či noblesné SoHo (South of Houston), ktoré je najväčšou štvrťou liatinových fasád na svete - väčšina z nich pochádza z rokov 1840-1850. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme pomaly sa rozsvecujúce mesto. Po ničivom útoku teroristov na „dvojičky“ Svetového obchodného centra (WTC) v septembri 2001 sa ESB stala najvyššou budovou mesta. Po jedenástich rokoch opäť prvenstvo stratila v prospech novej budovy WTC (541 m). Nocľah na Manhattane.

13: NEW YORK
Dnes pokračujeme prehliadkou oblasti v okolí Central parku, Piatej Avenue a Times Square. Navštívime a podľa možnosti si prezrieme Rockefellerove centrum, divadelnú štvrť a obchody na Piatej Avenue. Večer sa potom na rozžiarenom námestí Times Square, všeobecne považovanom za miesto, kde bije srdce New Yorku, ponúka ideálna príležitosť vychutnať si jedinečnú atmosféru mesta. Nocľah na Manhattane.

14: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Voľno. Popoludní odlet do Prahy (Viedne).

15: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámky:

Prehliadka New Yorku peši a metrom (cca 3,- USD/osoba/jazda). V New Yorku pri požiadavke na izbu s oddelenými lôžkami bude účtovaný poplatok 35,- EUR/osoba.

Minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
13 x nocľah kategórie 3*
dopravu autami/mikrobusmi (iba)
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK(minimálne 10 osôb)
plavbu loďou v blízkosti Niagarských vodopádov
vstup na vyhliadkovú vežu CN Tower v Toronte
výlet loďou k soche Slobody a na Ellis Island

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 329,- EUR/osoba
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan biometrického pasu)
vízum do Kanady alebo eTA autorizáciu (možnosť o ňu požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan biometrického pasu)
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
Generované systémom ProfiTour