Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Peru - Bolívia - Argentína - Uruguay - Chile

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1113923
Cena od: 4 059 €
Príplatky od: 589 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

26.11. - 11.12. 16 dní dospelý: 4 059 € povinné prípl: +589 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program


1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO LIMY

2: LIMA - CUSCO - TAMBOMACHAY - SACSAYHUAMAN
Prílet do Limy, odlet do najkrajšieho peruánskeho mesta Cusco. Prehliadka Cusco (námestie Plaza de Armas, koloniálne arkády, katedrála s čiernym ristom, patrónom mesta; Pizzarov palác, chrám Koricancha, kláštor Santo Domingo), zrúcanín Q'enqo, Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuamán. Nocľah v Cusco.

3: MACHU PICCHU
Raňajky. Transfer na vlakovú stanicu v Cusco, vlakom z Cusco do Aguas Calientes. Následne autobusom (asi 6 km) serpentínami do blízkosti Machu Picchu, najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov. Nasledovať bude prehliadka. Po 3.000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami, nástupišťami, terasami a navštíviť všetky svätyne, observatóriá a obytné budovy. „Machu Picchu, navždy už zostane tvoje meno vypálené zlatými lúčmi do knihy nesmrteľnosti“. Návrat do Cusco. Nocľah v Cusco.

4: CUSCO - PUNO
Raňajky. Transfer na autobusovú stanicu v Cusco, krásna panoramatická cesta autobusom (špicaté vrcholy Ánd, prudké zrázy, krásne údolia; vystúpite do nadmorskej výšky 4.300 metrov) naprieč Andami do Puno. Počas cesty je niekoľko zastávok (Andahuaylillas, Raqchi, Sicuani, La Raya, Pucará) na fotografovanie. Nocľah v Puno.

5: JAZERO TITICACA - LOS UROS - COPACABANA
Raňajky. Plavba po jazere Titicaca, ktoré je posvätným jazerom Inkov, najväčším vysokohorským jazerom sveta a rozkladá sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má mnoho ostrovov, medzi ktorými vzbudzujú pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorí žijú na týchto ostrovoch, o sebe hovoria, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13°C. Návrat loďou do Puno. Transfer do Copacabana, nasledovať bude prehliadka pútnického kostola s čiernou soškou Panny Márie. Nocľah v Copacabana.

6: COPACABANA - MESAČNÉ ÚDOLIE - LA PAZ
Raňajky. Transfer z Copacabana vnútrozemím Bolívie do La Paz, hlavného mesta Bolívie, najvyššie položeného hlavného mesta sveta (3.400 - 4.200 m n. m.). Prehliadka La Paz (kostol sv. Františka, námestie Plaza Murillo s vládnym palácom, katedrála, koloniálne pamiatky, čarodejnícky trh Mercado de las Brujas). Budete prekvapení krásou bizarných útvarov erózneho pôvodu, ktoré sú oživené početnými kaktusmi. Prekrásnemu okoliu La Paz dominujú stále zasnežené „šesťtisícovky“. Nasledovať bude výlet do Mesačného údolia (Valle de la Luna) v blízkosti La Paz. Nocľah v meste La Paz.

7: LA PAZ - BUENOS AIRES
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Buenos Aires. Transfer do hotela, nocľah v Buenos Aires.

8: BUENOS AIRES - COLONIA DEL SACRAMENTO - MONTEVIDEO
Raňajky. Transfer z hotela do prístavu. Plavba loďou z Buenos Aires do uruguajského mesta Colonia del Sacramento, ktoré sa pýši zápisom v zozname UNESCO vďaka svojej prekrásnej historickej štvrti, ktorú si prezriete. Transfer do Montevideo. Nocľah v Montevideo.

9: MONTEVIDEO - BUENOS AIRES
Raňajky. Prehliadka Montevideo (Plaza Independencia, Mausoleo Jose Artigas, Palacio Salvo, Puerta de la Ciudadela, Avenida 18 de Julio, Plaza de Cagancha, Iglesia Nuestra Seňora del Carmen, Palacio Legislativo, Estadio Centenario). Plavba loďou z Montevideo do Buenos Aires. Nocľah v Buenos Aires.

10: BUENOS AIRES
Raňajky. Prehliadka Buenos Aires (Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco a iné ...). Večer návšteva predstavenia argentínskeho tanga s večerou. Nocľah v Buenos Aires.

11: BUENOS AIRES - PAMPA - BUENOS AIRES
Raňajky. Celodenný výlet do pampy, návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti - estancie, zoznámenie sa so životom honcov dobytka - gaučov - a ich folklórom, možnosť jazdy na koňoch. Obed s grilovaním v estancii. Návrat do Buenos Aires. Nocľah v Buenos Aires.

12: BUENOS AIRES - SANTIAGO DE CHILE
Raňajky. Transfer na letisko, odlet z Buenos Aires do Santiago de Chile. Nocľah v Santiago de Chile.

13: VALPARAISO - VIŇA DEL MAR - SANTIAGO DE CHILE
Raňajky. Celodenný výlet do Valparaíso a Viňa del Mar. Pôvabné historické Valparaíso sa rozkladá prevažne na kopcoch, je tu celkom 16 lanoviek. Viňa del Mar sa nazýva mestom záhrad. Nocľah v Santiago de Chile.

14: SANTIAGO DE CHILE - MAIPO VALLE
Raňajky. Prehliadka Santiago de Chile (Iglesia San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago). Popoludní odchod do údolia Maipo, návšteva vinárstva Perez Cruz spojená s ochutnávkou vína. Návrat do mesta Santiago de Chile, nocľah.

15: ODLET ZO SANTIAGO DE CHILE
Raňajky. Transfer na letisko, odlet zo Santiago de Chile do Prahy.

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb. Zmena programu vyhradená Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

miestne prelety a ich letiskové poplatky

13 x nocľah 3* hoteloch s raňajkami 1 x obed, 1x večera

všetky transfery počas okruhu

všetky prehliadky a vstupy podľa programu

služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 589,- EUR

odletové taxy 100,- $/osoba

fakultatívne výlety a vstupy

prepitné

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Generované systémom ProfiTour