Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Grand Tour Madeirou

Madeira, poznávací zájazd, Potugalsko Santana, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko Madeira_Silvester Botanická záharada, Funchal, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko Hlavné mesto Funchal, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko Botanická záhrada, Funchal, poznávací zájazd, Madeira, Portugalsko Funchal, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko Botanická záhrada, Funchal, Madeira,  poznávací zájazd Portugalsko Pobrezia, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko
Destinácia: Madeirské ostrovy (Portugalsko), Madeira ostrov
Kód zájazdu: 1105480
Cena od: 1 339,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

02.05. - 09.05. 8 dní FM dospelý: 1 699,20 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
19.05. - 26.05. 8 dní FM dospelý: 1 339,20 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
07.07. - 14.07. 8 dní FM dospelý: 1 499,40 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
20.08. - 27.08. 8 dní FM dospelý: 1 339,20 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
06.10. - 13.10. 8 dní FM dospelý: 1 339,20 € povinné prípl: +0 € letecká VIE

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd  

Perex:
Súostrovie Madeira, v minulosti Rimanmi nazývané Purpurové ostrovy, náhodne znovuobjavené portugalskými moreplavcami je známe nielen vynikajúcim vínom, ale aj "vyšívanými" palácmi, záhradami s unikátnymi druhmi rastlín, ideálnym podnebím, úchvatnou prírodou, pôsobivými scenériami a nádhernými kvetmi.  


PROGRAM:
1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat (Viedeň), odlet do Funchalu, transfer z letiska do hotela. Ubytovanie, večera.

2. deň:
Raňajky. Dnes sa vydáme na poldenný výlet - pozrieme si najstaršiu sochu Krista v dedinke Garaju, ktorá bola postavená ešte skôr ako slávnejšia socha v Brazílii. Pokračovanie do dedinky Camacha a následne sa turistickým chodníkom prejdeme popri levade v oblasti nad Funchalom. Návrat do hotela. Večera v hoteli.

3. deň:
Raňajky, odchod na celodennú prehliadku mesta. Hlavné mesto ostrova sa pýši mnohými pamiatkami: monumentálne paláce s tienistými nádvoriami, meštianske domy obklopené subtropickými parkami, kostoly a kláštory, zaujímavé múzeá. Počas prehliadky uvidíme sochu Sissi, park Municipal, katedrálu, radnicu, ochutnáme víno Madeira v Oliveiras - najstarších vínnych pivniciach ostrova, vychutnáme si kolorit miestnej tržnice, farbami hýriacu tropickú záhradu a na záver si pozrieme barokový pútnický kostol Monte, v ktorom pochovali posledného rakúskeho cisára z rodu Habsburgovcov. Vychýrenou sa stala miestna atrakcia – jazda v tradičnom tobogáne dlhom 2 km. Návrat do hotela. Večera.

4. deň:
Raňajky. Voľný deň na oddych, nákupy, prípadne individuálny program. Večer folklórna večera v klasickej portugalskej reštaurácii, kde máte možnosť ochutnať jedno z typických madeiranských jedál Espetadu a zároveň sa zoznámiť s miestnym folklórnym spevom a tancom.

5. deň:
Raňajky. Odchod na celodenný výlet do východnej časti ostrova. Po ceste sa zastavíme na druhom najvyššom vrchu Madeiry Pico do Areeiro. Pokračujeme cez vnútrozemie do Ribeiro Frio, známeho farmou na pstruhy, ktorá je situovaná v krásnej záhrade. Po ceste na severovýchod ostrova navštívime mestečko Santana, kde sa nachádzajú jedny z posledných typických madeiranských domov v tvare písmena A. Na spiatočnej ceste budeme cez Portelu pokračovať do najvýchodnejšej časti Madeiry a zastavíme sa na vyhliadke Ponta do Rosto. Ďalej postupujeme pozdĺž pobrežia cez Machico – prvé miesto, kde sa vylodili moreplavci pri objavení Madeiry. Návrat do hotela. Večera.

6. deň:
Po raňajkách odchod na celodenný výlet do západnej časti ostrova: hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás privedie najskôr do mestečka Camara de Lobos (kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov v dobe jeho návštev Madeiry) a ďalej ku Cabo Girao – útesu (druhý najvyšší na svete) s úchvatným výhľadom. Zastavíme sa v Ribeira Brava, ktoré je situované na úrovni mora a navštívime jaskyňu Grutas e Centro de Vulcanismo. Pokračovanie do mestečka Porto Moniz, ktoré je známe unikátnym prírodným kúpaliskom z lávových kameňov. Popoludní pokračujeme cez Seixal (vodopád Nevestin závoj Véu da Noiva), poslednou zasávkou je Sao Vicente a cesta nás zavedie priamo do hotela. Večera.

7. deň:
Raňajky. Odchod na celodenný výlet. Zastavíme sa na vyhliadke Pico dos Barcelos, kde sa Vám naskytne krásny panoramatický výhľad na Funchal a okolie. Pokračujeme do vnútrozemia do Údolia mníšok Curral das Freiras a následne sa vyvezieme na Eira do Serrado – jedného z najkrajších miest na ostrove s uchvacujúcim výhľadom na okolité hory. Odchod do botanickej záhrady Jardim Botanico, v ktorej si môžeme pozrieť unikátne druhy stromov, rastlín a kvetov. Na záver navštívime múzeum Quinta das Cruzes, zamerané na históriu Madeiry, so zaujímavou zbierkou antického nábytku a artefaktov Večera v hoteli. 

8. deň:
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
7 x v hoteli 4*.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere, z toho 1 x folklórna večera).


Doprava:
Letecká, autobus, resp. mikrobus počas pobytu.   


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň - Funchal - Viedeň (s prestupom v Lisabone), transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, autobus, resp. mikrobus počas pobytu, 7 x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou (raňajky a večere, z toho 1 x folklórna večera), ochutnávku vína, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu 175 EUR.  V termíne 29.4. - 6.5.2020 je doplatok za 1/1 235 EUR. Vstupy a cestovné poistenie. 


Poznámka:
Poradie výletov sa v jednotlivých termínoch môže meniť. Počas kvetinového festivalu bude program upravený podľa programu festivalu. 

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 21.1. o 05:14 hod.
Generované systémom ProfiTour