Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Helsinki s výletom do Tallinnu

7I8SDL11;atrakcie 7I8SDL11;atrakcie 7I8SDL11;atrakcie 7I8SDL11;atrakcie 7I8SDL11;atrakcie 7I8SDL11;atrakcie 7I8SDL11;atrakcie
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1105350
Cena od: 771,68 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

02.06. - 05.06. 4 dni FM dospelý: 771,68 € povinné prípl: +0 € letecká VIE

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový letecký zájazd

Perex:
Neviete sa rozhodnúť, či Vás láka viac Škandinávia alebo Pobaltie? Máme pre Vás riešenie, počas jedného predĺženého víkendu preskúmate Helsinki a zároveň nakuknete aj do Tallinnu počas jednodňového výletu.

Program:


1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko, odlet do Helsínk. Spoznávať fínsku metropolu začneme morskou pevnosťou Suomenlinna (UNESCO), rozloženou na 6 ostrovoch (doprava k pevnosti loďou – cca 15 min.) Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Pešia prehliadka mesta, do ktorej podľa časových možností môžeme zahrnúť pozoruhodnosti ako Senátne námestie – jedinečný príklad neoklasicistickej architektúry (Katedrála, Vládny palác, Univerzita, Národná knižnica), kostol Temppeliaukio (vytesaný priamo do skaly) ortodoxná katedrála Uspenski, hala Finlandia (významná koncertná a kongresová hala), Sibeliov monument v rovnomennom parku, Prezidentský palác, Radnica, Parlament, Opera a Olympijský štadión. V popoludňajších hodinách fakultatívne výlet do historického mesta Porvoo s malebnými drevenými domčekmi s nádvoriami, katedrálou a typickými starými obchodíkmi a prístavom. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Skoré raňajky, výlet trajektom do hlavného mesta Estónska – Tallinnu, mesta s 800-ročnou históriou (plavba trvá cca 2 hod.) Po preskúmaní starého mesta nás ešte čakajú ďalšie pamiatky, väčšinou z obdobia stredoveku: Latinská štvrť (Dominikánsky kláštor, Pasáž sv. Kataríny), hradné návršie Toompea (hrad je sídlom estónskeho parlamentu), Katedrála sv. Márie, pravoslávna katedrála Alexandra Nevského, záhrada dánskeho kráľa), ženský kláštor sv. Brigity. Nevynecháme ani palácový komplex Kadriorg, bývalý palác ruského cára Petra Veľkého, v súčasnosti sčasti rezidencia prezidenta a sčasti umelecké múzeum Kumu. Nakoniec deň zavŕšime príjemnou prechádzkou v malom prístave Pirita, ktorý bol postavený pri príležitosti Olympijských hier v Moskve (r. 1980). Návrat trajektom späť do Helsínk, ubytovanie.

4. deň:
Raňajky, individuálne voľno. Helsinki ponúkajú kultúrne vyžitie v početných múzeách (napr. Národné múzeum, skanzen Seurasaari, Múzeum dizajnu), rozptýlenie v zábavnom parku Linnanmäki alebo dobrodružnú cestu do podmorských oceánov s ich flórou a faunou v tzv. Tropikáriu. Transfer na letisko a odlet do Viedne, transfer do Bratislavy. 


Ubytovanie:
3x v hoteli 3*

Stravovanie:
3x raňajky

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Helsinki – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, transfer hotel - prístav - hotel, trajekt Helsinki – Tallinn – Helsinki, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 178 EUR, p repravu počas pobytu v Helsinkách a Tallinne okrem uvedeného, loď k pevnosti Suomenlinna, fakultatívny výlet miestnou dopravou do mesta Porvoo, vstupy, cestovné poistenie.

Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava:
Letecká

Generované systémom ProfiTour