Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Za krásami východného Slovenska

Destinácia: Slovensko
Kód zájazdu: 1096087
Cena od: 259 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.10. - 17.10. 4 dni dospelý: 259 € povinné prípl: +0 € autobusová

Popis zájazdu

1.deň:
odchod z Bratislavy v ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do starobylého mesta Levoča (UNESCO), prehliadka mesta - budova bývalej levočskej radnice s arkádami (dnes Spišské múzeum), klietka hanby zo 16. storočia, ako aj druhý najväčší kostol na Slovensku - Chrám sv. Jakuba - k mimoriadne cenným patrí najmä interiér kostola, ktorý je jedinečným múzeom stredovekého sakrálneho umenia. Neskorogotický drevený hlavný oltár sv. Jakuba je s výškou 18,6 m najvyšší svojho druhu na svete. Zhotovili ho z lipového dreva v dielni Majstra Pavla z Levoče. Návšteva Kostola sv. Ducha v Žehre, ktorý sa do dnešných dní zachoval v takmer neporušenej stredovekej podobe spolu s nástennými maľbami v jeho interiéri. Impozantný Spišský hrad (UNESCO) je svojou rozlohou jedným z najväčších zrúcaninových hradných komplexov v strednej Európe, presun na ubytovanie.

2.deň:
raňajky, návšteva Vojenského historického múzea vo Svidníku, následne presun na Dukliansky priesmyk, ktorý predstavuje pôsobivé múzeum vojny pod holým nebom. Drevený gréckokatolícky Chrám sv. Mikuláša v Bodružali (UNESCO) je jedným z najstarších a najkrajších drevených chrámov na Slovensku. Okrem chrámu ho tvorí aj samostatná zvonica, priľahlý cintorín a drevená ohrada so šindľovou strieškou a vstupnou bránkou, ktorá je zakrytá kužeľovou strechou s makovičkou. Presun do jedného z najstarších slovenských miest a prehliadka mesta Bardejov (UNESCO) s návštevou trojloďovej Baziliky sv. Egídia so súborom jedenástich neskorogotických krídlových oltárov z 15. storočia, presun na ubytovanie.

3.deň:
raňajky, odjazd do mesta Stará Ľubovňa a návšteva Ľubovnianskeho hradu. Jeho expozície sú venované histórii hradu, cechom, remeslám a posledným súkromným majiteľom hradu Zamyoyským. Osobitnú expozíciu pod hradom tvorí Múzeum ľudovej architektúry – skanzen. Červený kláštor bol obývaný mníchmi kartuziánskeho a kamaldulského rádu a preslávený hlavne frátrom Cypriánom, ktorý spravoval miestnu lekáreň. Možnosť plavby na pltiach prielomom Dunajca. Prehliadka mesta Kežmarok - radnica, Kežmarský hrad, Bazilika sv. Kríža, najstaršia a najkrajšia renesančná zvonica na Spiši, evanjelický drevený artikulárny kostol, presun na ubytovanie

4.deň:
raňajky, návšteva druhého najväčšieho slovenského mesta Košice, ktorému dominuje gotický Dóm sv. Alžbety, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšie ležiacou katedrálou západného typu v Európe. Po ceste naspäť zastávka v rozprávkovom kaštieli Betliar, ktorý predstavuje reprezentačné lovecké sídlo uprostred nádherného anglického parku s romantickými stavbami, umelou jaskyňou a vodopádom. Nachádza sa tu aj pozoruhodná knižnica. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.
Generované systémom ProfiTour