Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Rwanda, Uganda, Kongo - Pláže Zanzibaru

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1094056
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rwanda. Krajina s komplikovanou históriou, v súčasnosti jedna z najbezpečnejších a najprogresívnejších krajín Afriky. Krajina nekonečných zelených kopcov a tyrkysových bystrín. Aké je stretnutie zoči – voči s gorilami v Kongu? Kombinácia kúpania sa, potápania a atmosféra krivolakých uličiek „v Kamennom meste“, kde sa bez sprievodcu stratíte, je ostrov Zanzibar tým najlepším miestom oddychu a poznania.

Popis zájazdu
Pravá Afrika a oddych na snehobielych plážach Zanzibaru.
Rwanda. Krajina s komplikovanou históriou, v súčasnosti jedna z najbezpečnejších a najprogresívnejších krajín Afriky.
Krajina nekonečných zelených kopcov a tyrkysových bystrín.
Aké je stretnutie zoči – voči s gorilami v Kongu?
Kombinácia kúpania sa, potápania a atmosféra krivolakých uličiek „v Kamennom meste“, kde sa bez sprievodcu stratíte, je ostrov Zanzibar tým najlepším miestom oddychu a poznania.

Program zájazdu:


1. – 2. deň:
Odlet z Viedne a prílet do Rwandy – KIGALI. Doobeda prehliadka mesta a pripomenutie si, čo sa tu stalo v 1994. KIGALI MEMORIAL CENTER – pomník genocídy, slávny hotel z filmu ,,Hotel Rwanda“.

3.deň:
Dnes sa dostaneme do exotickej Demokratickej republiky KONGO. Najbláznivejšia hranica na svete v meste GOMA. Koľko ľudí bolo v Kongu? Strávime jednu noc na brehu rieky Kiwu s výhľadom na Rwandu. Safari s gorilami v ich prirodzenom prostredí. Každý deň má povolenie vidieť toto safari len pár desiatok ľudí. Pripravte sa na vlhké počasie, teplo a neschodný terén. Dostaneme sa ku gorilám na cca 7 metrov. Nesmiete sa ich dotýkať a pozerať sa gorilám do očí. Fotenie a natáčanie je dovolené. Životný zážitok!

4.-5.deň:
UGANDA, ktorú W. Churchill nazval Perlou Afriky. Presun do NP QUEEN ELISABETH. Jeden z najkrajších parkov v Afrike medzi jazerami Edward a George. Tento park je známy hlavne kanálom Kazinga. Najväčšia populácia hrochov v Afrike.

6.deň:
Presun do mesta JINJA, ležiaceho na brehoch jazera VICTORIA so zástavkou v hlavnom meste Ugandy – KAMPALA.

7. deň:
Jinja je známa s jedným z najťažších raftingov na sveta. Návšteva prameňa tretej najdlhšej rieky sveta – NÍLU. Ten kto si netrúfa, môže sa plaviť po Níle až k Viktóriinmu jazeru. Letecký presun na ostrov korenia – ZANZIBAR. Ostrov prevoňaný korením, starými príbehmi o otrokoch a moreplavcoch si užijeme naplno. Vybavenie všetkých colných formalít a transfer klimatizovanou do nášho komfortného 4* hotela. Čaká nás najlepšia oblasti na oddych a kúpanie na ostrove.

8.- 10.deň:
Oddych na Zanzibare na atraktívnych plážach. Poldenný výlet do kamenného mesta STONE TOWN a návšteva exotického trhoviska a miesta, kde sa predávali otroci. Pre záujemcov výlet (SPICE TOUR), na ktorom sa dozviete o pestovaných koreninách. Vedeli ste, že klinček je vlastne vysoký strom, že škorica je kôra kríka a banány a ananásy chutia úplne inak ako tie „naše“? Oddych na plážach spojený s individuálnymi aktivitami.

11.deň:
Prílet do Viedne.

Trasa zájazdu:
Kigali – Goma (Kongo) – NP Queen Elizabeth – Kampala – Jinja – Kampala – Zanzibar City

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku, medzinárodnú letenku na trase Kampala – Zanzibar City, sprievodcu CK – odborníka na túto oblasť Afriky, miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, dopravu v Rwande a Ugande, safari v Ugande, ubytovanie v komfortných hoteloch 3* v Rwande a Ugande, permit ku gorilám už v cene zájazdu! ubytovanie na Zanzibare v príjemnom 3* hoteli v dvojlôžkových izbách s polpenziou, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA

Víza, vstupy do NP, stravu (okrem raňajok), vreckové, povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.

PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 €

Generované systémom ProfiTour