Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Čaro adventu na nemeckých a rakúskych brehoch Dunaja

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1069864
Cena od: 109 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Advent

Výber termínu

30.11. - 01.12. 2 dni dospelý: 109 € povinné prípl: +0 € autobusová

Popis zájazdu

Často ospevovaný, mnohokrát precestovaný... žiadna iná rieka nepreteká na svojej ceste k ústiu do mora toľkými krajinami ako Dunaj. Na dĺžke takmer 3000 kilometrov vystrieda od západu na východ desať rôznych štátov. Hovorí sa, že rakúsky úsek Dunaja patrí krajinne jednoznačne k najkrajším... Poďme sa spolu pozrieť ako to vyzerá na brehoch tohto európskeho veľtoku v čase príprav na najkrajšie sviatky roka! Tentokrát vás v našej víkendovej ponuke pozývame zažiť vianočnú náladu na netradičnom „plávajúcom adventnom trhu“ v Bavorsku, či v meste troch riek, ktoré sa pýši najväčším osobným prístavom na Dunaji – v Passau. Rakúsku stranu veľtoku bude reprezentovať novinkami sršiace hornorakúske hlavné mesto Linz a atmosféru Vianoc zažijeme aj pod kulisami majestátneho Melku. Presvedčíme vás, že čaro adventu je rovnako krásne z hociktorého brehu Dunaja...

RÁMCOVÝ PROGRAM:
1. deň
odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Po ceste s povinnými prestávkami príchod do Passau, ktorého dlhá minulosť siaha až do čias Rimanov a ktorý leží na sútoku troch riek – Dunaja, Inn a Ilz. Značná časť mesta podľahla požiaru v r. 1662 a talianski umelci, ktorým bola rekonštrukcia zverená dali mestu barokové a rokokové priečelia. Napriek tomu si mesto v úzkych uličkách udržuje stredoveký kolorit. Po príchode do mesta navštívime hneď jeho dominantu - Dóm Sv. Štefana, ktorý je vrcholným dielom talianskeho baroka. Vo svojom interiéri skrýva najväčší organ na svete s viac ako 17 000 píšťalami. Jeho zvuk si môžeme vychutnať v plnej kráse, nakoľko máme rezervované vstupenky na adventný organový koncert...Následne individuálne voľno v meste na neskorší obed, či občerstvenie na tradičnom vianočnom trhu na Domplatz. Počas voľna máte možnosť okrem iného navštíviť „ jasličkovú cestu“, ktorá začína a končí na adventnom trhu a na ktorej nájdete 20 rôznych jasličiek roztrúsených na vyznačených miestach centra, z ktorých časť bude verejnosti sprístupnená prvýkrát. Po voľne krátka prechádzka mestom so sprievodcom, po ktorej už nasleduje takmer hodinová okružná plavba 3 riek, pri ktorej sa nám naskytne pohľad na staré mesto z vodnej hladiny. V poobedňajších hodinách nás čaká ešte krátky presun do poslednej zastávky dnešného dňa, ktorou je nenápadné bavorské mestečko. Jeho pýchou je už trinásty plávajúci adventný trh, ktorý sa nachádza na palube obrovského vianočne vyzdobeného parníka kotviaceho v prístave. Okrem toho však celé nábrežie Dunaja zdobí typická vianočná dedinka ovenčená takmer 5tisíc vianočnými svetielkami, ktoré sa v podvečerných hodinách nádherne odrážajú na hladine Dunaja...Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie do okolia.

2. deň
sa po raňajkách presunieme do hlavného mesta Horného Rakúska, ktoré už od 15.stor. vďačí za svoj niekdajší význam a bohatstvo ideálnej polohe na malebnom mieste na Dunaji. Aj ten, kto už v Linzi na advente bol bude prekvapený mnohými zmenami, ktoré tu mesto počas adventu ponúka. Príjemné prechádzky a ochutnávky, hľadanie tých vhodných vianočných darčekov, vôňa klobások pečených na žeravom uhlí – to všetko a ešte omnoho viac nájdete tento rok na viac ako 10 adventných trhoch mesta. Mesto sa rozprestiera po oboch brehoch rieky, pričom historické jadro s rozľahlým Hlavným námestím – Hauptplatz, ktoré patrí medzi najkrajšie architektonické súbory Rakúska sa nachádza na pravom brehu. Námestiu dominuje morový stĺp zo začiatku 18.storočia. Z mnohých historických pamiatok spomeňme aspoň Landhaus – sídlo krajinnej vlády, ktoré sa nachádza v krásnom renesančnom paláci, Starý Dóm, kde v polovici 19. stor. pôsobil aj známy hudobný skladateľ Anton Bruckner, či Nový Dóm, ktorý vás uchváti svojou veľkoleposťou – je najväčšou katedrálou Rakúska. Po príchode individuálne voľno na vianočných trhoch mesta. Okrem trhov na Hlavnom námestí odporúčame tie v ľudovej záhrade (Volskgarten), ale na mnoho lokálnych natrafíte aj v uličkách starého mesta...Minuloročnou novinkou, ktorá sa stretla s veľkým úspechom bola veľkolepá výstava ľadových sôch, ktorú budú pre veľký úspech opakovať aj tento rok. Na ploche vyše 600m2 premenia majstri zo 14 krajín 150 000kg ľadu na nádherné umelecké diela, ktoré pri bohatej svetelnej inštalácii potešia oko každej vekovej kategórie. Pre tých, ktorí sa chcú sa chcú po výstave zohriať ponúka ľadový bar viac druhov teplých nápojov... S Linzom sa rozlúčime návštevou Pőstlingbergu, na ktorom sa nachádza tunajšia pútnická bazilika s nádherným výhľadom na mesto a s malým príjemným adventným trhom, ktorý tu počas adventných nedieľ býva... Posledná zastávka bude pod kulisami jedného z najkrajších kláštorov Rakúska v Melku. Budova starej pošty, adventný kalendár a remeselné stánky s tým najlepším z regiónu Wachau bude príjemnou zastávkou po ceste do Bratislavy. Príchod vo večerných hodinách.

Cena zahŕňa
- doprava pohodlným autobusom - sprievodca zájazdu - ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami v Bavorsku

Cena nezahŕňa
- príplatok za jednolôžkovú izbu 15 EUR za 1 noc - komplexné cestovné poistenie UNION - 4€ - adventný organový koncert v Passau - 5€ - vstupné na ľadovú výstavu sôch – dospelí 12€, seniori nad 63 r. - 10€, deti a mládež do 18r. - 8€ (záujem prosíme nahlásiť pri objednaní zájazdu)


ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

Generované systémom ProfiTour