Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Černobyľ, Kyjev a raketová základňa zo Studenej vojny

Pláž Pláž Pláž Izba Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Černobyľ, Kyjev a raketová základňa zo Studenej vojny Izba so vstupom do bazénu Izba Izba Izba Izba Izba Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž Pláž
Destinácia: Ukrajina
Kód zájazdu: 1066060
Cena od: 675 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.03. - 17.03. 5 dní FM dospelý: 675 € povinné prípl: +0 € letecká VIE

Popis zájazdu

1. deň:
Odlet do Kyjeva.

Predpokladané letové časy:
Viedeň - Kyjev: 11:15 - 14:05 

Prílet do Kyjeva, transfer do hotela, voľný program.

2. deň:
Raňajky, odchod do Černobyľu so slovensky hovoriacim sprievodcom.

Černobyľ, Duga a Pripjať z jedinečnej retro-perspektívy pre dobrodruhov, ktorí majú len jeden voľný deň v kalendári na černobyľský zážitok. Spolu s našim partnerom sme upgradovali oficiálne výlety do černobyľskej uzavretej zóny tým, že vám poskytne jazdu v sovietskom automobile, dobové fotografie miest a ulíc, sovietske uniformy, artefakty civilnej obrany z obdobia Studenej vojny a predovšetkým černobyľské príbehy, ktoré vás vezmú 30 rokov späť v čase. Prekvapujúce fakty a príbehy, ktoré vám poskytnú pohľad do doby, keď bol svet len malý krok od jadrovej katastrofy.
Budeme vás sprevádzať históriou od samého začiatku v Kyjeve s našimi historickými dokumentmi, ktoré budú v ostrom kontraste s dnes už opustenými ulicami a budovami toho, čo bolo kedysi výkladnou skriňou sovietskeho umenia, mesto - Pripjať, vzdialené len 3 km od jadrovej elektrárne.
12 hodín je nabitých tým najlepším, čo môžu Černobyľ a Pripjať ponúknuť. Navštívite exteriéry opustených budov, vrátane bazéna, nemocnice, školy, škôlky, policajnej stanice a zábavného parku. Po nich bude nasledovať návšteva tajného vojenského radaru Duga. Jeden z najväčších vojenských objektov na svete, s jeho legendami i okolitým mestom, vo vás zanechá mrazivý pocit z obdobia Studenej vojny. Tento kompletný balík, jeden deň prehliadky v Černobyle bude vrcholom vášho pobytu v Kyjeve na Ukrajine.

Naši vyškolení sprievodcovia vás vezmú výhradne len na miesta a trasami, ktoré nie sú nebezpečné pre zdravie. Zabezpečíme, aby dávka žiarenia prijatého počas 1 dňa stráveného v černobyľskej zóne neprekročila 3-4 mikrosieverty (3-4% z bezpečnostných noriem o jadrových elektrárňach v EÚ), čo je ekvivalentom približne 4 hodinám strávených v lietadle na medzikontinentálnom lete. Okrem našich maximálnych bezpečnostných opatrení sa postaráme o všetky dokumenty, povolenia, dopravu, poistenie, stravovanie, kvalifikovaných sprievodcov a niekoľko prekvapení. Ďalej poskytneme najintenzívnejšiu, najfotogénickejšiu a najvzrušujúcejšiu cestu do černobyľskej uzavretej zóny. Zaručene.

Výlet trvá od 08:00 do 18:00

3. deň:
Raňajky, odchod na prehliadku Kyjeva so slovensky hovoriacim sprievodcom.
10:00 - odchod z hotela
10:30 - prehliadka centra Kyjeva, Katedrála St.Vladimysky, Červenej univerzity, Khreshatyk
11:30 - Katedrála sv.Michala, Pamätník sv.Oľgy
13:00 - prestávka na obed
14:00 - Andriyivskyy ulica - nákupná zóna, zóna výstavísk a múzeí v Kyjeve
15:00 - Kyjevsko-pečerská lavra
18:00 - príchod do hotela

4. deň:
Raňajky, odchod na prehliadku Raketovej základne so slovensky hovoriacim sprievodcom.
Odchod z Kyjeva o 08:00 – Hlavná železničná stanica (v prípade súkromnej prehliadky je miestom vyzdvihnutia vaša adresa v Kyjeve)
Príchod do Múzea strategických raketových jednotiek o 11:30
Odchod z múzea o 14:30
Obedová prestávka o 15:00
Návrat do Kyjeva okolo 18:00

Rok 1971, Studená vojna; Sovietsky zväz buduje strategické raketové základne na celom území republík Ruska, Bieloruska, Ukrajiny a Kazachstanu. Všetky základne sú vybavené desiatkami jadrových hlavíc. Mnohé z týchto raketových jednotiek sú stále v prevádzke a práve vy navštívite jedinú, ktorá je otvorená pre verejnosť. Múzeum strategických raketových jednotiek, založené v roku 2001 v blízkosti ukrajinského mesta Pervomaysk (južne od Kyjeva), je raketová základňa kompletne vybavená, akoby bola stále v prevádzke.
Trojhodinová exkurzia okolo raketovej základne vás prinúti premýšľať, ako blízko sme boli k zničeniu sveta. Sovietsky premiér bol schopný jediným tlačidlom vypustiť z oblasti Moskvy štyri z najdeštruktívnejších rakiet. Automatické vypustenie rakiet z celého ZSSR bolo možné na základe vopred dohodnutých cieľov. Po oficiálnom rozpustení 46. raketovej divízie strategických ozbrojených síl v roku 1999 boli odhalené tieto ciele - rakety boli zamerané na strategické objekty v USA a Európe. Prehliadka raketovej základne vám dáva jedinečnú šancu stlačiť tlačidlo GREY, teda šedé tlačidlo (nie červené ako vo filmoch), ktoré vypustí rakety do ovzdušia. A začať tak 3. svetovú vojnu.
Buďte jedným z mála dobrodruhov, ktorí zažijú atmosféru Studenej vojny a môžu spustiť jadrovú raketu z veliteľskej miestnosti 40 metrov pod zemou. Všetky miesta, ktoré uvidíte a vyskúšate, sú presne také, ako zostali, keď bola raketová základňa zatvorená, keď ešte fungovali všetky systémy. Uvidíte všetko vybavenie a interiéry, ktoré sa aj v súčasnosti používajú v ruskej armáde. Nájdete tu tiež odpovede na otázky, prečo ľudia pracujúci s raketami dokážu žiť iba 20-25 rokov, prečo boli silá rakiet pokryté voskom, či ako by mohli dôstojníci v kontrolnej miestnosti prežiť 45 dní po jadrovom útoku.

5. deň:
Raňajky v hoteli, check out, voľný program na nákupy, transfer na letisko, odlet do Viedne

Predpokladané letové časy:

Kyjev - Viedeň: 14:00 - 15:05

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 24.1. o 06:15 hod.
Generované systémom ProfiTour