Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Libanon

/uploads/covery zajazdov/vhulikova_libanon_baalbeck12-1.jpg Aanjar, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Holubičie skaly patria k najobľúbenejším miestam v Bejrúte.
foto: František KEKELY – BUBO Využite možnosť luxusného ubytovania v Intercontinental Phoenicia Beirut, hoteli, ktorý je symbolom Vítame vás v Libanonskom Bejrúte. Využite možnosť luxusného ubytovania v Intercontinental Phoenicia Beirut, hoteli, ktorý je symbolom Využite možnosť luxusného ubytovania v Intercontinental Phoenicia Beirut, hoteli, ktorý je symbolom Malebne zachovaný Byblos, kde vznikla abeceda. Vôňa pomarančov, citrónov, slaného mora a histórie. Využite možnosť luxusného ubytovania v Intercontinental Phoenicia Beirut, hoteli, ktorý je symbolom Využite možnosť luxusného ubytovania v Intercontinental Phoenicia Beirut, hoteli, ktorý je symbolom Využite možnosť luxusného ubytovania v Intercontinental Phoenicia Beirut, hoteli, ktorý je symbolom Centrálny Bejrút, Solidere, ktorý zrekoštruoval Rafiq Hariri Parádne zachované „antické“ mesto Anjar, ktoré si pamätá ešte dynastiu Ummajovcov. Borovicové lesy, Aanjar, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Aanjar, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Anjar – v stopách slávnych a mocných Umajjovcov.
foto: Tomáš KUBUŠ – BUBO Aanjar, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Aanjar, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Aanjar, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Aanjar, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Ruiny Baalbeku dodnes vyrážajú dych. Baalbek, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Baalbek, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Baalbek, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Baalbek, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Baalbek, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Baalbek, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Baalbek, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Bakchov chrám patrí k najzachovalejším chrámom sveta.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Baalbek, Libanon.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Zvyšky starovekej synagógy, ktorú poznal aj Kristus. Malebne zachovaný Byblos, kde vznikla abeceda. Vôňa pomarančov, citrónov, slaného mora a histórie.
f Byblos.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO Byblos.
foto: Veronika HULÍKOVÁ – BUBO
Destinácia: Libanon
Kód zájazdu: 1060643
Cena od: 1 090 €
Príplatky od: 314 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

20.11. - 25.11. 6 dní dospelý: 1 090 € povinné prípl: +314 € letecká VIE
06.03. - 11.03. 6 dní dospelý: 1 190 € povinné prípl: +314 € letecká VIE
09.04. - 14.04. 6 dní dospelý: 1 190 € povinné prípl: +314 € letecká VIE
07.05. - 12.05. 6 dní dospelý: 1 090 € povinné prípl: +314 € letecká VIE
22.10. - 27.10. 6 dní dospelý: 1 090 € povinné prípl: +314 € letecká VIE
15.11. - 20.11. 6 dní dospelý: 1 090 € povinné prípl: +314 € letecká VIE

Popis zájazdu

Čarokrásny Libanon, kde sa hory, more a kultúra stretávajú v úžasnej symbióze. Suniti, šiíti, židia, starodávne kresťanské komunity budú po našom boku po celý čas a dozviete sa viac o ich spolužití. Spoločne sa prejdeme miestami, kde vznikla abeceda a boli položené základy dnešnej civilizácie. Nikde inde neuvidíte ich interakciu lepšie.

1. deň:
Odlet na pobrežie Stredozemného mora. Prílet do Bejrútu. Libanon je krajina, ktorá vás uchváti.

2. deň:
BEJRÚT - Kolíska stredomorských civilizácií, voňavý, exotický, chutný Libanon. Čaká nás biblický severný Kanaán a domov Feničanov. BEJRÚT - mesto, ktoré vstalo z popola, Corniche a legendárna promenáda, nové mesto, západný a východný Bejrút, kedysi oddelený zelenou líniou. Mesto, ktoré svojou polohou pripomína Nice, ale svojou históriou stvorenie sveta. Svojím spôsobom je Libanon najdemokratickejšou krajinou sveta s fantastickou históriou, jedinečnou polohou a azda najlepším jedlom na svete. Trblietavé Stredozemné more nás už z letiska láka na promenádu. Okolo voňavých stánkov s pečenými mandľami, plnou, čokoládovou silnou kávou, behajúcich miestnych machov a zabávajúcich sa rodín prejdeme popri Americkej univerzite, hoteli Phoenicia, miesta, kde zabili Harírího až do nového Bejrútu, nazvaného Solidere, podľa firmy, ktorá ho postavila. Hlavná nákupná tepna mesta - ulica Al Hamra (rovnako sa volá hlavný nákupný boulevard aj v Damašku), pistáciová zmrzlina a večer výborné libanonské víno.

3. deň:
Presun cez libanonské hory do údolia Bikáa. Údolie, ktoré bolo kedysi obilnicou Ríma a dodnes má obrovský strategický význam. Hneď za ním ležia Antilibanonské hory, úrodné nížiny Sýrie, a potom už len nekonečná sýrska púšť. V strede údolia je BAALBAK - jeden z najväčších magnetov, monumentálny Jupiterov chrám, pred ktorým zostanete stáť v nemom úžase, ôsmy div sveta, triáda Jupiter, Bakchus a Venuša, hexagonálne nádvorie. Turbulentná história moderného Libanonu sa nezaprie ani tu. Krajina, ktorá je rozdelená podľa náboženských línií, je práve tu v Bikáa pevne pod kontrolou Hizballáhu. ANJAR: nádherne zachovalé mestečko z obdobia dynastie Ummajovcov (UNESCO), kde stojí čas a bez turistov a tlačenice spoznáte rozdiel medzi cardo maximus a decamanus. Mestečko plné Arménov, ktorí museli ujsť v r. 1915 pred pohromou z Turecka, a nebola by to arménska komunita, keby neponúkala arménske vínko a koňak, samozrejme z libanonských viníc! Keďže sme v údolí, kde bolo jedla odjakživa dostatok, prebiehali tu aj slávne bakchanálie, ničím neriadená staroveká zábava. Nuž a práve tu sa nachádza chateau Ksara, ktoré sa pyšne označuje aj ako miesto, kde vznikol pôžitok. Na tradíciu Bakchusa a Rimanov nadviazali jezuiti, ktorí tu založili dnešný vinohrad a vyprodukovali prvé suché červené víno. Odporúčame La Prieure k jahňaciemu a bielemu mäsu. Ochutnávka špičkového libanonského vína a silne anízového araku Ksarak v oblasti, kde sa víno dorába už vyše dvetisíc rokov. Večerný návrat do ulíc Bejrútu a ďalší humus s ľahkým olivovým olejom.

4. deň:
BYBLOS: druhé najstaršie mesto na svete, fenický prístav, legenda o Adonisovi, sladká stredomorská atmosféra, pomarančovníky a divadlo, aké ste zaručene ešte nikde nevideli. Viete, kde vznikla abeceda? Tu, či v Ugarite? Tá bybloská sa označuje za druhú najstaršiu na svete. Najstaršie kasíno v arabskom svete a lanovka k chrámu ochrankyne Libanonu Panne Márii z Harissy. Unikátne maronitské kostoly. Kresťanská maronitská cirkev, ktorá svoj pôvod datuje do roku 410, patrí medzi najstaršie kresťanské cirkvi na svete. Od nepamäti je spojená s Libanonom a Sýriou, a práve v Libanone hrá aj dôležitú politickú rolu. Návrat do Bejrútu po pobrežnej diaľnici a večerná zábava na corniche. Vodná fajka, oriešky, čaj či chladený libanonský ležiak?

5. deň:
Cestujeme na dramatický juh Libanonu. TÝROS: fenické mesto, pôvodne postavené na ostrove, cez ktoré sa prehnali snáď všetky civilizácie sveta a ruiny Týrosu sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. SIDÓN: mesto, ktoré je trvalo obývané už vyše osemtisíc rokov. Viete si to predstaviť? Po tomto mieste prechádzali ešte neolitickí lovci a zberači, Asýrčania, križiaci, moslimovia, Maroniti a dnes vy. V meste kázal aj Ježiš. Dominantou je majestátny križiacky hrad, vypínajúci sa nad prístavom. Našou poslednou zastávkou v tento deň bude malá dedina Maghdouché, ktorá ju významným mariánskym pútnickým centrom. V posvätnej jaskyni, kúsok nad dedinou čakala Panna Mária na Ježiša počas jeho kázne v Sidóne. Dozviete sa viac o kresťanskej komunite Libanonu, ktorá je azda najstaršou na svete. Južný Libanon je úplne iný ako Bejrút či severné pobrežie. Pomalší, slnečnejší, a je zároveň domovom najlepších bojovníkov na svete.

6. deň:
Naša cesta sa končí. Bol to jeden zážitok za druhým. Je čas podeliť sa o ne s rodinou a priateľmi a plánovať ďalšiu cestu. Vitajte doma.

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 12.7. o 07:45 hod.
Generované systémom ProfiTour