Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Kuba - Perly centrálnej Kuby džípom

Destinácia: Kuba
Kód zájazdu: 1054046
Cena od: 2 259 €
Príplatky od: 399 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

03.02. - 15.02. 13 dní dospelý: 2 529 € povinné prípl: +399 € letecká PRG
17.02. - 28.02. 12 dní dospelý: 2 489 € povinné prípl: +399 € letecká PRG
05.03. - 16.03. 12 dní dospelý: 2 289 € povinné prípl: +399 € letecká PRG
26.03. - 06.04. 12 dní dospelý: 2 259 € povinné prípl: +399 € letecká PRG

Popis zájazdu


Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) – VARADERO
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet na Kubu. Prílet do Varadera, transfer do hotela Mar del Sur, ubytovanie s All Inclusive, nocľah (za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadero).

2: VARADERO – CANIMAR – CIÉNAGA DE ZAPATA
Raňajky. Transfer do požičovne áut, prevzatie terénnych áut a odjazd smerom k rieke Canímar, jazda offroadom, návšteva typickej vidieckej rodinnej stavby. Po obede v turistickom stredisku La Arboleda pokračovanie na Península de Zapata, prehliadka zoologického parku Fiesta Campesina. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli Bate Don Pedro v Matanzas.

3: CALETA BUENA – CIENFUEGOS
Raňajky. Návšteva krokodílej farmy, výlet loďou po lagúne do indiánskej dediny Guama. Obed v turistickom stredisku Caleta Buena pri menšej skalnatej zátoke, voľný čas na kúpanie v Karibskom mori, potom prejazd do Cienfuegos, mesta založeného v r 1819 francúzskymi usadlíkmi, ktoré si dodnes zachovalo francúzsku atmosféru. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli Jagua v Cienfuegos.

4: EL NICHO – TOPES DE COLLANTES
Raňajky. Výlet do prírodného parku El Nicho v horskej oblasti Escambray 's, pešia prechádzka k vodopádom s možnosťou kúpania. Po obede pokračovanie do Topes de Collantes v centre oblasti Escambray 's, ubytovanie v hoteli Los Helechos, večera a nocľah.

5: GUANAYARA – TOPES DE COLLANTES
Raňajky. Odchod do prírodného parku Guanayara, pešia túra pozdĺž Centinelas del Rio Melodioso(s unikátnou endemickou faunou a flórou) k vodopádu El Rocio, možnosť kúpania v jazierku El Venado. Po obede v miestnej reštaurácii Gallega návrat do Topes de Collantes, večera a nocľah.

6: TRINIDAD – BANAO – SANCTI SPIRITUS
Raňajky. Prehliadka historického mesta Trinidad, v r 1988 vyhlásenom UNESCOM svetovým kultúrnym dedičstvom, návšteva Valle de los Ingenios, údolie s množstvom plantáží s cukrovou trstinou. Pokračovanie do ekologickej rezervácie Bana s chránenou faunou a flórou. Po obede pešia prechádzka na ranč La Sabina. Prejazd do Sancti Spiritus, ubytovanie, večera a nocľah v hoteli Los Laureles.

7: SANCTI SPIRITUS – MENESES – YAGUAJAY
Raňajky. Jazda plantážami cukrovej trstiny a tabaku smerom na sever, návšteva chránenej prírodnej oblasti Jobo Rosado, kde sa zoznámite s tradíciou kubánskych kohútích zápasov a navštívite mini-zoo. Po obede v La Casa de los Alamos, voľný čas na kúpanie alebo prechádzku na koni. Ubytovanie vo vile San Jose de los Lagos, možnosť vykúpať sa v termálnom bazéne, večera a nocľah.

8: YAGUAJAY – CAGUANES – SANTA CLARA
Raňajky. Cesta vedie smerom k severnému pobrežiu cez farmy, zaoberajúca sa chovom hospodárskych zvierat, do národného parku Caguanes, pre ktorý sú charakteristické mangrovníkové porasty a množstvo jaskýň, pešia túra, voľný čas na pláži. Po obede na farme raného Query následne prejazd cez Remedios, jedno z najstarších kubánskych miest, do Santa Clara. Ubytovanie vo vile La Granjita alebo v hoteli Los Caneyes, večera a nocľah.

9: SANTA CLARA – CARDENAS - VARADERO
Raňajky. Návšteva mauzólea Che Guevaru, potom jazda plantážami cukrovej trstiny do kúpeľov Elguea v Matanzas. Po obede prehliadka pobrežného mestečka Cardenas, kde sú hlavným dopravným prostriedkom koče s konským záprahom a bicykle. Vrátenie terénnych áut a transfer busom do letoviska Varadero, Ubytovanie vo vybranom hoteli, večera a nocľah.

10: POBYT VO VARADERE
Pobyt v hoteli vo Varadere s programom All Inclusive. Základná cena zahŕňa ubytovanie v hoteli Mar del Sur s All Inclusive, za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadero.

11: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Havana a späť s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
3 x nocľah s All Inclusive vo Varadere (prvá a posledné 2 noci)
1 x nocľah v hoteli v Ciénaga de Zapata
1 x nocľah v hoteli v Cienfuegos
2 x nocľah v hoteli v Topes de Collantes
2 x nocľah v hoteli v Sancti Spiritus
1 x nocľah v Santa Clara
7 x obed
program so vstupmi a transfery
klimatizovaný džíp Suzuki Jimmy vrátane benzínu
poistenie auta proti všetkým rizikám (okrem alkoholu a drog)
anglicky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahrnuje:
vízum (vybavíme za poplatok 36,- EUR)
letiskové taxy 399,- EUR
prepitné počas okruhu
doporučujeme ubytovanie v hoteli Sol Sirenas Coral s All Inclusive
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 21.10. o 07:45 hod.
Generované systémom ProfiTour