Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Írsko a Severné Írsko

/uploads/galleries/5047/irsko-a-severne-irsko.jpg
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033373
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Krajina, ktorá nepozná zimu, obkolesená morom a oceánom, kde vznikli príbehy o škriatkoch, vílach, štvorlístku. Okruh od Írskeho mora až po Atlantik, kde sa stretneme s obrami, útesmi, hradmi, horami a dvoma protichodnými hlavnými mestami. Historické krivdy dodnes otriasajú týmto regiónom, ktorému sa vďaka vi dostanete pod kožu.

1. deň:
Odlet do šiestich grófstiev, teda Severného Írska. Po prílete sa vydáme na sever na GIANTS CAUSEWAY: dunenie mora, ktoré búši do čadičových skál, lemujúcich pobrežie obrov. O Fionovi, jeho láskach a problémoch sa najviac dozviete práve tu. Úžasná scenéria Severného Írska. Návšteva pálenice whiskey Bushmills, ktorá je najstaršou na svete. Viete, aký je rozdiel medzi škótskou a írskou a kto zachránil tento priemysel počas prohibície? Írske a britské vlajky, vejúce na oknách nedajú ani na chvíľu zabudnúť na rivalitu medzi protestantmi a katolíkmi.

2. deň:
BELFAST: hlavné mesto krajiny poznačenej sektárstvom, Shankill Road a Falls Road, Donegall Square, kostol svätej Anny a rád oranžistov, príbehy z éry The Troubles, kedy sa proti sebe postavili republikáni a lojalisti a z Írska sa stal postrach Británie. Mesto Titanicu. Poobedný transfer cez jemne zvlnenú krajinu až na západné pobrežie. Zátoka Sligo Bay, ktorú poznali už Feničania a kedysi tu prekvitali prehistorické civilizácie. SLIGO TOWN: centrum severného regiónu a miesto, kde Bram Stoker napísal Drakulu. Inšpirovala ho k tomu pohnutá história mesta?

3. deň:
CONG: malebné opátstvo, kde dožil svoj život posledný írsky kráľ. Mestečko, v ktorom tvoril slávny spisovateľ Oscar Wilde. GALWAY: nikde inde nie je írsky tiger taký viditeľný ako práve v Galway. Mesto je domovom najzachovalejšieho stredovekého domu Írska a aj sídlom korporácií ako Microsoft. Írsky tiger vrčal hlavne odtiaľto. Po západnom pobreží sa dostaneme až do dedinky LISDOONVARNA, známej krčmami a najväčším stretnutím nezadaných ľudí na svete. Na záver dňa sa ešte raz pozrieme na nekonečný oceán a stojíme na útesoch CLIFFS OF MOHER. 120 metrov vysoký útes padajúci do vody symbolizuje nezlomného ducha tejto krajiny.

4. deň:
Oblasť BURRENU, miesto, o ktorom sa Oliver Cromwell vyjadril, že tu nie je ani jeden strom, na ktorom by sa mohlo vešať. Kamenistým terénom sa dnes už iba preháňa vietor, ale kedysi tu bolo veľmi čulo o čom svedčí množstvo prehistorických hrobiek ako napríklad POULNABRONE dolmen. Pokračujeme smerom na Limerick a odtiaľ na polostrov DINGLE. Romantický polostrov so stovkami nádherných výhľadov na Atlantik. Začneme 7km dlhou INCH BEACH a tu začnete rozmýšľať, či naozaj v Írsku nie sú najkrajšie pláže Európy. Po viacerých zastaveniach nás čaká SLEA HEAD Drive: najzápadnejšia cesta EÚ, z ktorej sú fantastické výhľady na ostrovy Skellig. Krátke prechádzky na sviežom vzduchu okorenené malými kamennými domčekmi z bronzovej doby . Večer v prístave v mestečku DINGLE v jednej z množstva prístavných pubov. Viete, že práve kvôli tomuto polostrovu sa stal galský jazyk jedným z oficiálnych jazykov EÚ?

5. deň:
Dingle vystrieda Kerry a ostrov VALENTIA. Málokto by povedal, že práve tu ústil prvý telekomunikačný kábel medzi USA a Európou. Kratučký trajekt v prípade pekného počasia, okruh ostrovom. KILLARNEY: na írske pomery „horské mestečko“, ktoré je centrom turistického ruchu. Katedrála s nádhernými vitrážami a prechádzka pozdĺž jazera k Ross Castle. Príjemné krčmičky.

6. deň:
ROCK OF CASHEL: pohľad na majestátne sídlo vládcov z Munsteru, ktorého sa bál aj samotný diabol, kríž svätého Patrika. KILKENNY: najzachovalejšie stredoveké mesto Írska, Kilkenny Castle a sídlo rodu Butlerovcov, kruhová veža, kostol svätej Canice, Tholsel, originálna bosorkina krčma St. Kytelers, lahodné svetlé pivo Kilkenny. Iste už poznáte tie najznámejšie írske značky. Podvečer príchod do Dublinu a večerná atmosféra v Temple Bare.

7. deň:
Doobedie strávime na rozprávkovom vidieku okolo Dublinu. Povodie rieky Boyne, the Battle of Boyne, kde Jakub prehral, megalitické hrobky staršie ako pyramídy, oblasť HILL OF TARA, kde sídlili najvyšší vládcovia Írska a symbolický stred sveta. HILL OF SLANE: práve tu svätý Patrik zapálil veľkonočný oheň napriek odporu kráľa Laoghaira, MONASTERBOICE: nádherná ukážka keltských krížov a kruhovej obrannej veže vysokej 38 metrov, romantický jemne zvlnený vidiek tak blízko pri Dubline, a predsa úplne iný svet. Poobede prehliadka hlavného mesta DUBLIN: prechádzka od mostu v tvare harfy, ktorý navrhol Santiago Calatrava, pamätník obetiam hladomoru, Merrion Square, univerzita, v ktorej je vzácny evanjeliár z Kellsu. Po elegantnej Grafton Street až k dublinskému hradu a na záver opäť Temple Bar.

8. deň:
Náš posledný deň zájazdu, voľnejší program, počas ktorého sa môžete pozrieť dublinskú ihlu alebo ísť do múzea pivovaru Guinness. Odlet domov v poobedňajších hodinách.
Generované systémom ProfiTour