Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Egypt maximálne poznanie

Nikde nikoho, len my a jeden zo starovekých divov sveta - majestátne pyramídy v Gíze. Káhira pod patronátom JUDr. Petra Reu z iného pohľadu ako ho poznáte. Najstaršia egyptská stupňovitá pyramída v Sakkare. Sfinga. Kto sa jej odváži pozrieť do očí? /uploads/galleries/7364/egypt_cover.jpg Máme pre vás pripravené gurmánske špeciality. Najznámejšie egyptské jedlo. Toto sú BUBO raňajky. Horúci bozk priamo pod Cheopsovou pyramídou. Egypt si doslova zamilujete. 
foto: K. Bulvasová Na ostrove Faros v Alexandrii stál kedysi alexandrijský maják - jeden zo siedmych divov starovekého Knižnica v Alexandrii a spomienka na Alexandra Macedónskeho Každodenný život v Káhire Najznámejšia mešita v Káhire. Školská uniforma je v Egypte samozrejmosťou Vo vnútri mešity Muhammada Aliho si povieme o čom je Isam. Mešita sultána Hassana patrí architektonicky medzi najkrajšie pamiatky Káhiry. Jej krásu si nenechám Zažijeme na vlastné oči ako v minarete zvoláva muezín islamských veriacich na modlitbu. O zážitok má Aswán, jedinečná brána do čiernej Afriky. Za blankytne modrým Nílom sa na druhej strane črtá žltý pi Plavíme sa felukou, ktorá pamätá určite ešte Ramzesa II, na druhý breh. Starí egypťania foťáky nemali, ale my si na feluke jednu takúto spraviť musíme. Cítite ten pokoj? Náš “kapitán” feluky nás čaká, zatiaľ čo my nasadáme na ťavy a vydávame sa na spoznávanie aswánskej Ťavy sú pripravené a ide sa! Čo nájdeme na úplnom vrchole púšte? Z ťavieho chrbátu vyzerá Aswán ešte Našli sme to! Ruiny kláštora sv. Simeona pripomínajú, že Egypt nebol a nie je len moslimský, ale aj Pokračujeme viac na juh, k sudánskym hraniciam. Prvé ranné lúče osvietia monument pýchy, sily a lásk Chrám kráľovnej Nefertari v Abu Simbel, ktorý dal postaviť Ramses II. Poďme sa pozrieť dovnútra! Rozlúštime spolu staré hieroglyfy? Poplavíme sa po Níle, ale pozrieme aj chrámy vo vnútrozemí MInimalistická architektúra by obstála aj v dnešnej dobe. Čo má starý Egypt spoločné s tým dnešným? Chrám Kom Ombo na východnom brehu Nílu. Do záberu často vbehne egyptská mačka :) V Egypte máme za 25 rokov veľa kamarátov...Aj tých úplne najmenších. Chrám Edfu, ktorý je zasvätený bohovi Hórovi. Jedna z najlepšie zachovaných svätýň v Egypte. Dorazili sme do Luxoru s jeho krásne nasvieteným chrámom. Nechýba Vám pred ním jeden obelisk? Čarovný Orient neskoro poobede keď teplota klesne a do vzduchu sa dostane omamná voňa korenín, vodne Večerný Luxor Veľká stĺpová sieň karnackého chrámu je tvorená zo 134 obrovských stĺpov. Cítime sa byť takí maličkí Cesta lemovaná sfingami. V minulosti táto alej sfíng lemovala 3 km dlhú cestu z Luxoru až do Karnaku Sme v krajine mŕtvych. Údolie kráľov s hrobkou  bezvýznamného faraóna Tutanchamóna. Pozriete sa mu d Náš priateľ Hamza Takto sa vozilo zlato a otroci. Prenesieme sa do doby kedy sa tvorilo moderné ľudstvo. Červené more
Destinácia: Egypt
Kód zájazdu: 1033295
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Páči sa Vám umenie? Máte radi Agathu Christie a jej detektívky? Túžite pocítiť páľavu Sahary? Chutia Vám exotické jedlá s názvami ako kushari alebo kibda? Chceli by ste sa previesť africkým metrom? Nevadilo by Vám nechať sa budiť o pol piatej ráno zmesou hlasných zvukov trúbenia, kriku a zvolávania na rannú modlitbu? Toto všetko a ešte viac môžete za pár dní zažiť, spoznať, ochutnať, pocítiť a prežiť v krajine s arabským názvom Masr. Že Vám to nič nehovorí? A čo staroveký názov Kemet? Ešte stále nič? Keď sa ale povie Egypt, už si asi každý predstaví niečo typické, napr. pyramídy. Vedeli ste ale, že tých pyramíd je v celom Egypte viac ako sto? Poďte s nami na dlhú a úžasnú cestu popri Níle. Stojí to za to!

1. deň:
Prílet do Káhiry, prvé dúšky egyptskej reality a dopravy, prvý dotyk s egyptskými peniazmi, nákup prvej vody a prvá socializácia s Káhirčanmi. Where are you from? Welcome to Egypt!!!! Vnoríme sa do obrovskej metropoly, ktorá udáva tón arabskému svetu. Vyše 5000 rokov histórie, vôní a chutí. Egyptu sa dostaneme pod kožu.

2. deň:
Odchod k jedinému doposiaľ existujúcemu starovekému divu sveta. Viete koľko pyramíd je v Gize? Tri? Nie, je ich až 9! Vyčerpávajúci výklad, cédrová 4500 ročná solárna bárka, klaustrofobický zážitok z dusných a tmavých chodieb vo vnútri pyramídy. Z očí do očí so Sfingou, kto vydrží jej pohľad? Presun na juh do Sakkáry, prvá pyramída a pohľad na Dášurské a Abúsírske pyramídové pole. Návrat do srdca 20 mil. Káhiry kde pokračujeme v hľadaní Aladinovej lampy. Plavba po majestátnom Níle na vysvietenej lodi. Koľko sa vydrží točiť tancujúci súfijský derviš?

3. deň:
Alexandria je ošúchaná kozmopolitná kráska a úplne iné mesto ako zvyšok Egypta. Cornishe a staroveká knižnica v nórskej hypermodernej budove. Budeme hľadať Alexandrov hrob, povieme si príbeh o škaredej Kleopatre s vynikajúcim PR manažmentom a skončíme v zelených záhradách Montaza.

4. deň:
Staré a zaprášené Egyptské múzeum plné zlata, pokladov a múmií. Kto sa chce osobne zoznámiť s Ramzesom II? Egypt nie je len moslimský, ale pozrieme sa aj na starobylú kresťanskú menšinu v koptskej Káhire. Citadela a križiacky premožiteľ Salah ed Din, pre najotrlejších mesto odpadkov Moqatam a najväčší kostol v Egypte. Od predavača s klepotajúcimi plechovými tanierikmi si dáme veľkú porciu, výdatného, vegetariánskeho, ale hlavne chutného kushari a pokračujeme v ceste na vlakovú stanicu, z ktorej sa prekvapivo čistým a luxusným lôžkovým vlakom presunieme až na úplný juh do Núbie. Večer odchod lôžkovým vlakom do Aswanu.

5. deň:
Ráno nás víta Aswan, jedinečná brána do čiernej Afriky na prvom nílskom katarakte. Teplo, vôňe, „vône“ a hlavne široké úsmevy na tmavých tvárach Núbijcov. Za blankytne modrým Nílom sa na druhej strane črtá žltý piesok Sahary. Preplavíme sa felukou, ktorá pamätá určite ešte Ramzesa II, na druhý breh, kde nasadneme na ťavy a vydáme sa na objavovanie púšte. Blízke ruiny kláštora sv. Simeona pripomínajú, že Egypt nebol a nie je len moslimský, ale aj koptský. Večerný Aswan má zvláštne kúzlo. Teplota trochu klesne (zo 40 na znesiteľnejších 32), rozžiaria sa obchodíky na trhu, miestni posedávajú na uliciach, fajčia shishu a debatujú o všetkom možnom. Večerné čaro Orientu si nenecháme ujsť.

6. deň:
Pokračujeme ešte viac na juh, k sudánskym hraniciam, kde pre nás prvé ranné lúče osvietia monument pýchy, sily a lásky. Abu Simbel. Hlboko v púšti, ale zároveň na brehu obrovskej priehrady. Oba chrámy sú staré 3500 rokov, ale zároveň sú ukážkou modernej techniky, keď ich pred 60 rokmi museli vedci a inžinieri zachrániť pred vodami novej priehrady a premiestnili celú skalnú horu aj s vytesanými chrámami o pár sto metrov vyššie. Najstarší fejk na svete Philae. Pozor na krokodílov!

7. deň:
Cestujeme údolím Nílu! Postupne prejdeme okolo ťavieho trhu, dvojitého chrámu Kom Ombo, sokolieho chrámu v Edfu a nakoniec dorazíme do Luxoru s jeho krásne nasvieteným chrámom. Nechýba Vám pred ním jeden obelisk? Ale áno, dnes je na Place de la Concorde. Stretneme Hercula Poirota v stĺpovej sieni karnackého chrámu? Pečené holuby nám budú padať do úst.

8. deň:
Skoro ráno sa preplavíme na Západný breh do krajiny mŕtvych. Medinah Habu, Údolie kráľov a maličká hrobka bezvýznamného faraóna Tutanchamóna. Máte záujem zaobstarať si zaručene pravú starožitnú alabastrovú nádobku na vonné oleje alebo pravý papyrus? Nech sa páči....ale určite zjednávajte cenu. Poobedňajší presun k Červenému moru.

9. deň:
Celodenný zaslúžený relax pri mori.

10. deň:
Oddych pri Červenom mori.

11. deň:
Ráno presun na letisko a odlet domov. Zvítanie sa s rodinou a priateľmi a zdieľanie krásnych zážitkov. Na konci našej cesty, keď už nastupujeme do lietadla, unavení slnkom a s hlavou preplnenou letopočtami, zážitkami a dojmami sa snažíme sumarizovať, čo všetko sme vlastne videli a zažili, a s potešením zisťujeme, že sme sa zaľúbili. Do Egypta, do jeho púšte, do modrého Nílu, ale hlavne do egyptskej pohostinnosti a úprimného úsmevu Egypťanov, ktorý nás spolu s výkrikmi „Welcome to Egypt, my friend!“ bude v duchu sprevádzať ešte veľmi dlho.
Generované systémom ProfiTour