Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Veľký okruh Kubou

Destinácia: Kuba
Kód zájazdu: 1024441
Cena od: 2 109 €
Príplatky od: 435 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

03.02. - 15.02. 13 dní dospelý: 2 179 € povinné prípl: +435 € letecká PRG
17.02. - 28.02. 12 dní dospelý: 2 299 € povinné prípl: +435 € letecká PRG
05.03. - 16.03. 12 dní dospelý: 2 149 € povinné prípl: +435 € letecká PRG
26.03. - 06.04. 12 dní dospelý: 2 109 € povinné prípl: +435 € letecká PRG
24.10. - 05.11. 13 dní dospelý: 2 359 € povinné prípl: +435 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - HAVANA
Zraz skupiny na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet na Kubu. Prílet do Havany, privítanie a transfer do hotela v Havane. Nocľah.

2: VIŇALES - PIŇAR DEL RIO
Raňajky. Celodenný výlet autobusom do oblasti tabakových plantáží Viňales. Odchod z Havany do mesta Piňar del Rio. Pokračovanie do údolia Viňales s typickými ostro rezanými kopcami zvanými „mogoty“. Potom návšteva jaskyne Indian Cave s plavbou po podzemnej rieke. Po prehliadke Múru prehistórie (Mural de la Prehistoria) nasleduje obed v typickej miestnej reštaurácii. Popoludní návrat späť do Havany. Nocľah.

3: HAVANA - SANTIAGO DE CUBA
Raňajky. Prehliadka Havany. Prejdete sa po pobrežnej ulici Malecón, zastavíte sa na námestí Revolúcie, pri havanskej pevnosti či Kapitole. Návšteva múzea rumu alebo Paláce de la Artesania a továrne na výrobu cigár s možnosťou zakúpenia originálnych kubánskych cigár. Po obede v miestnej reštaurácii návšteva domu Hemingwaya v San Francisco de Paula a pevnosti Castillo de Morro. Prelet do mesta Santiago de Cuba, ubytovanie, večera, nocľah.

4: SANTIAGO DE CUBA
Raňajky. Prehliadka mesta Santiago de Cuba, najživšieho a najtemperamentnejšieho kubánskeho mesta s mnohými starobylými uličkami, parkami a kostolmi. Prehliadka centra mesta, ktoré bolo v rokoch 1524 až 1534 hlavným mestom Kuby. Zastávka v parku Cespedes s radnicou, kde Fidel Castro vyhlásil víťazstvo revolúcie, v rezidencii Casa de Velázquez a miestnej katedrále. Obed pri pevnosti Castillo del Morro. Popoludní prehliadka ďalších pamätihodností mesta. Večera a nocľah v Santiago de Cuba.

5: SANTIAGO DE CUBA - CAMAGUEY
Raňajky. Návšteva dedinky Virgen de la Caridad del Cobre, vzdialenej cca 20 km od Santiago. Prechod cez Bayamo, správne centrum provincie Granma, kde je zabezpečený obed v miestnej reštaurácii; do mestečka Camaguey, večera a nocľah v Camaguey.

6: CAMAGUEY - ESCAMBRAY‘S
Raňajky. Prehliadka mestečka Camaguey so zastávkou v centrálnom parku. Pokračovanie do Topes de Collantes, cestou obed v rekreačnom centre El Oasis. Príchod do Topes de Collantes v centre horskej oblasti Escambray's, ubytovanie, večera a nocľah v Topes de Collantes.

7: ESCAMBRAY‘S - TRINIDAD – CIENFUEGOS
Raňajky. Výlet do Guanayara na korbe ruského vojenského terénneho vozidla ZIL s pozorovaním rozmanitých horských údolí. Pešia prechádzka pozdĺž rieky Guanayara k vodopádom El Rocia. Možnosť kúpania sa v jazere Poceta del Venador. Obed v reštaurácii La Gallega. Po obede odchod do Trinidad, malebného mestečka, ktoré bolo v roku 1988 vyhlásené svetovým kultúrnym dedičstvom. Mestečko, založené už v 16. storočí, sa pýši množstvom múzeí a umeleckých galérií. Prehliadka mesta, potom pokračovanie do Cienfuegos, ktoré bolo založené francúzskymi usadlíkmi už v roku 1819 a dodnes si zachovalo francúzsku neoklasickú atmosféru. Ubytovanie, večera v Cienfuegos.

8: CIENFUEGOS – VARADERO
Raňajky. Prehliadka mesta Cienfuegos - uvidíte akadémiu San Lorenzo a miestnu katedrálu Concepción, budete mať možnosť prechádzky po hlavnom námestí mesta. Odchod do Národného parku Montemar v Cienaga de Zapata, zastávka na krokodílej farme, spojená s výletom loďou po lagúne a návštevou indiánskej dediny Guama. Po obede v miestnej reštaurácii odchod do najznámejšieho letoviska Kuby, do Varadera. Ubytovanie v hoteli Mar del Sur. Odporúčame ubytovanie v hoteli Iberostar Laguna Azul priamo pri pláži s jemným bielym pieskom a blankytne modrým morom Atlantického oceánu. Pobyt v hoteli s programom All inclusive (raňajky, obed i večera formou bufetu, neobmedzená konzumácia nealkoholických aj alkoholických nápojov miestnej výroby, široká ponuka športových aktivít i nemotorizovaných vodných športov).

9 - 10: VARADERO
Pobyt vo vybranom hoteli. Základná cena zahŕňa ubytovanie v hoteli Mar del Sur s All Inclusive, za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadero alebo Cayo Santa Maria s programom All Inclusive.

11: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko v Havane a odlet späť do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: odporúčame následný pobyt po okruhu v hoteli Iberostar Laguna Azul s All Inclusive.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena progeramu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Paríž – Havana a späť (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
2 x nocľah s raňajkami v Havane
2 x nocľah s polpenziou v Santiago de Cuba
1 x nocľah s polpenziou v Camaguey
1 x nocľah s polpenziou v Topes de Collantes
1 x nocľah s polpenziou v Cienfuegos
následný pobyt 3 noci v hoteli Mar del Sur ** (Varadero) s All inclusive
6 x obed
program vrátane všetkých vstupov a transferov
česky hovoriaci sprievodca (pri minimálnom počte 10 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 399,- EUR
vstupné vízum (vybavíme za poplatok 36,- EUR)
fakultatívne výlety nad rámec programu
prepitné počas okruhu
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 21.10. o 07:45 hod.
Generované systémom ProfiTour