Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Antarktída s českým sprievodcom

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1024440
Cena od: 16 119 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

03.02. - 16.02. 14 dní dospelý: 16 119 € povinné prípl: +0 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

2. deň SANTIAGO DE CHILE
Prílet do Santiaga de Chile. Transfer do hotela a ubytovanie. Popoludní prehliadka turistických zaujímavostí mesta - La Moneda Palace, hlavné námestie Plaza de Armas, Cerro Santa Lucia (malé kopce v centre mesta s parkami) a návšteva trhu s miestnymi výrobkami Pueblito Los Dominicos. Nocľah.

3. deň VALPARAÍSO - VIŇA DEL MAR
Raňajky. Po raňajkách celodenný výlet do najdôležitejšieho a najstaršieho prístavu v Čile, do mesta Valparaíso a tiež do najznámejšieho prímorského letoviska Viňa del Mar. Pôvabné historické Valparaíso sa rozkladá prevažne na kopcoch, je tu celkovo 16 lanoviek, čo je najväčší počet v jednom meste na svete. Valparaíso je starobylo pôsobiace mesto s veľkým prístavom. Viňa del Mar je nazývaná mestom záhrad. Tu navštívite nádherný park Quinta Vergara s amfiteátrom, múzeum umenia a tiež pláž. Popoludní návrat do Santiaga a nocľah.

4. deň SANTIAGO - PUNTA ARENAS
Raňajky. Potom transfer na letisko a let do Punta Arenas. Po prílete transfer do hotela. Popoludní prebehne inštruktáž ohľadom predpisov na Antarktíde a inštrukcie na nalodenie a vylodenie. Neskôr nasleduje schôdzka s ostatnými účastníkmi expedície na uvítacej večeri v hoteli José Nogueira Hotel. Nocľah.

5. deň PUNTA ARENAS - KING GEORGE ISLAND
Antarktických dobrodružstvo začína letom (cca 1,5 - 2 h) na najväčší ostrov Južných Shetland cez bájny Hornov mys a nepokojné vody Drakeova prielivu. Po pristátí nasleduje presun Zodiak a následné nalodenie na loď MV Ocean Nova.

6. - 9. deň JUŽNÉ SHETLANDY - ANTARKTICKÝ POLOSTROV
Plavbou smerom na juh budú neúnavnými sprievodcami morské vtáky (albatrosy, početné druhy buřňáků, chalúh a čajok) a tiež veľryby, tulene a tučniaky. Počas trojdňovej plavby návšteva najzaujímavejších miest antarktického polostrova: Na malom myse Hannah Point stretnutie s prvými kolóniami tučniakov, v Port Lockroy návšteva autentickej britskej výskumnej stanice, ktorá dnes slúži ako múzeum. Je tu tiež poštový úrad Jej Veličenstva, ktorý ako jediný na svete ponúkne luxus zaslanie pohľadnice so známkou Antarktídy. Na ostrove Deception možno pre zmenu nasať atmosféru bývalej veľrybárskej stanice a tiež zistiť, že pôda kontinentu, ktorý je z 98 percent pokrytý ľadom, môže byť poriadne horúca. Počas plavby sa uskutočňuje výsadky na pevninu, prechádza na ZODIAC majestátne krajinou či sa sledujú veľryby pri ich pokojnej púti ľadovou vodou. (presnú trasu určia až aktuálne poveternostné a ľadové podmienky).

10. deň KING GEORGE ISLAND - PUNTA ARENAS - SANTIAGO
Návrat do východzieho bodu expedície na ostrove King George Island , vylodenie a odlet do Punta Arenas. Po prílete do Punta Arenas prestup a následný prelet do Santiaga de Chile. Transfer do hotela a nocľah.

11. deň SANTIAGO - PRAHA
Raňajky, transfer na letisko a odlet do Prahy.

12. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:
leteckú dopravu Praha - Santiago de Chile - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestne prelety
4x ubytovanie v hoteloch s raňajkami
5x prenocovanie na palube lode Antarktída / Ocean Nova
obedy a večere podľa programu
miestneho sprievodcu
všetky transfery klimatizovaným busom
vstupy do pamiatok

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové taxy 589,- EUR
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
fakultatívne výlety a vstupy mimo program
prepitné
Generované systémom ProfiTour